Z Kicią Kocią odkrywamy muzyczny świat2.03.2023 21:47

27 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizacji programu własnego „Z Kicią Kocią odkrywamy świat”. Tym razem Tygryski i Żabki miały okazję przenieść się do pięknego świata muzyki, a naszymi po nim przewodnikami stali się zaproszeni goście: Pan Marcin Kazalski oraz Pan Jarosław Wnęk, na co dzień pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku oraz członkowie zespołu Twierdzanie.

Przedszkolaki po wysłuchaniu kolejnej z książek autorstwa Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny” miały okazję zapoznać się z przyniesionymi przez naszych gości instrumentami: gitarą, ukulele i skrzypcami. Panowie szczegółowo opowiedzieli nam o budowie oraz sposobie gry na instrumentach. Jednak co najważniejsze – stworzyli nam wyjątkową okazję uczestniczenia w specjalnie dla nas przygotowanym mini koncercie. Zaprezentowane zostały utwory z różnych regionów Polski, wśród których nie mogło zabraknąć tych nam najbliższych – z Rzeszowszczyzny. Piękny śpiew oraz utwory wygrywane na instrumentach skupiły uwagę dzieci, które chętnie przyklaskiwały do rytmu. Niewątpliwie ciekawym i inspirującym momentem była możliwość zagrania przez przedszkolaki na wybranym instrumencie, co niezwykle spodobało się dzieciom, a ponadto – okazało się, że niektóre z nich mają do tego dobrą rękę. Kto wie, może kiedyś to oni będą dawali nam koncert?

Serdeczne dziękujemy Panu Marcinowi i Panu Jarkowi za przyjęcie zaproszenia do naszego przedszkola, a przede wszystkim za możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej lekcji muzyki i folkloru, która niewątpliwie pozytywnie wpłynęła na rozbudzanie zainteresowań muzycznych u najmłodszych.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt