DZIEŃ DRZEWA25.10.2021 21:12

 

W październiku przedszkolaki z grup ŻABKI i SKRZATY  obchodziły Międzynarodowy Dzień Drzewa. Jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – uczciły to święto w sposób wyjątkowy. Przystrojone w jesienne opaski przedszkolaki  przypomniały sobie co zawdzięczamy drzewom, dlaczego są niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy. Tego dnia nie zabrakło zabaw ruchowych: ŻABKI pokonywały tor przeszkód, przyczepiały jabłuszka do jabłonek oraz ćwiczyły rzut do celu trafiając kasztanami i orzeszkami do dziupli. Nie zabrakło także zabaw z darami jesieni: dzieci najpierw układały rytmy z szyszek i kasztanów, a następnie wspólnie ułożyły z nich sylwetę drzewa na dywanie. Wykonały także jesienne lampiony z wykorzystaniem farb i kubeczków. Wykorzystaliśmy także aplikację Quiver, dzięki której udało nam się „ożywić” pokolorowane obrazki drzew. SKRZATY ułożyły jesienne drzewo na macie do kodowania, a także ćwiczyły umiejętności matematyczne przeliczając dary jesieni. Uczestniczyły w zabawach ruchowych do poznanych jesiennych piosenek. Wykonały też z wykorzystaniem plasteliny kolorowe prace plastyczne – drzewa.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂 SKRZATY     ŻABKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt