DZIEŃ ŻABY27.03.2021 17:47

 

W ubiegłym tygodniu w grupie maluszków świętowaliśmy przypadający 20 marca Światowy Dzień Żaby. Tego dnia wszystkie dzieci zamieniły się w zielone żabki i uczestniczyły  w różnego rodzaju grach i zabawach. Dzień rozpoczął się od zaśpiewania  dobrze znanej nam piosenki „Była sobie żabka mała”. Następnie dzieci dzięki historyjce obrazkowej poznały odpowiedź na pytanie „ Skąd się biorą żaby?”. Obejrzały także teatrzyk „Kłopoty żabki”  i dowiedziały się, dlaczego ma ona zielony kolor. Wcielając się w role żab mogły zapolować na muchy i przyrządzić sobie z nich „żabie śniadanie”. Następnie urządziliśmy Konkurs Piękności Żab, w którym dzieci wcieliły się w role jurorów i przyznawały punkty wybranym gatunkom. Zwieńczeniem zajęć były zabawy z zielonymi balonikami oraz wykonanie pracy plastyczno – technicznej „Zielona żabka” .

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt