EKSPERYMENTY I ZABAWY BADAWCZE MALUSZKÓW27.02.2021 20:36

 

Miniony tydzień w grupie Żabek upłynął pod hasłem „Mali badacze – doświadczenia i eksperymenty”. Dzieci poznały cztery żywioły: wodę, ogień, powietrze i ziemię, a prezentacja każdego z nich wzbogacona była różnego rodzaju aktywnością badawczą dzieci.

Przedszkolaki miały okazję przekonać się, które przedmioty unoszą się na powierzchni wody, a które w niej toną. Wykonały eksperyment „Lampa lawa”, podczas którego obserwowały efekt unoszących się i opadających kolorowych bąbli oleju w wodzie. Dzieci obserwowały jak płomień świecy, która została przykryta słoikiem gaśnie,  a woda, w której została zanurzona  świeca zostaje wessana do szklanki. Za pomocą sody i octu napompowały balony, a  wydmuchiwanym powietrzem wprawiały w ruch piórka i wiatraczek. Miały także okazję namalować kulę ziemską na ….mleku, a później usunąć  z niej wszystkie zanieczyszczenia.  Ogromne zainteresowanie przedszkolaków wzbudził spektakularny  „wybuch wulkanu”. Tydzień zakończyliśmy wyczarowując biały, puszysty, miły i ciepły śnieg, z którego lepiliśmy bałwany, śniegowe kule i inne białe różności.

To była wspaniała zabawa!

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt