DZIEŃ KREDKI W GRUPIE PSZCZÓŁKI29.11.2020 14:11

 


„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to, co chcę!”

 

W czwartek 26 listopada dzieci z grupy PSZCZÓŁKI świętowały „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i trening dla małego dziecka. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Tego dnia działania przedszkolaków były skierowane na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Dzieci wykorzystywały kredki nie tylko do kolorowania, ale również do różnych zabaw.

Na początek wspólnej zabawy przedszkolaki obejrzały „Bajkę o żółtej kredce”. Poznały różne rodzaje kredek, segregowały je, układały od najmniejszej do największej. Kredki posłużyły także do ćwiczeń przeliczania w zakresie znanym dzieciom oraz do układania „kredkowych obrazków” wg wzoru na wylosowanym kartoniku. Nie obyło się także bez zawodów w postaci temperowania kredek. Ponadto przedszkolaki ćwiczyły spostrzegawczość podczas układania kredkowych puzzli. Wykonaliśmy także eksperyment z wodą, woreczkiem i kredkami. Podczas zabaw towarzyszyła nam piosenka „Kolorowe kredki”. Zwieńczeniem zajęć było wspólne ułożenie kolorowej tęczy z kubeczków oraz wykonanie „kolorowej kredki”.

Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

Obejrzyj galerię zdjęć 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt