DZIEŃ DRZEWA11.10.2020 22:22

W piątek, 9 października, w grupie MYSZKI MIKI odbyła się niecodzienna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Jej celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono i pomarańczowo, wysłuchały opowiadania dotyczącego konieczności sadzenia drzew i ich roli w życiu człowieka. Chętnie rozwijały kompetencje matematyczne przeliczając drzewa na obrazkach oraz ćwiczyły myślenie logiczne i spostrzegawczość rozwiązując rebusy i układając puzzle. Śpiewały i poruszały się do piosenki „W lesie” oraz składały przyrzeczenia ekologiczne drzewu Dobromirowi  z Gangu Fajniaków. Wykonały także pracę plastyczną przy użyciu farb i folii koszulkowych. Na koniec odbyły się pamiątkowe zdjęcia w leśnej fotobudce, a dla uczczenia tego wyjątkowego dnia przedszkolaki wspólnie zasadziły nowe drzewko w ogrodzie przedszkolnym.

Obejrzyj galerię zdjęć 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt