ZAJĘCIA OTWARTE W PRZEDSZKOLU20.12.2019 21:10

Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej . Dają one rodzicowi niepowtarzalną okazję zaobserwowania tego, jak jego dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami, czy potrafi skupić się podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak prezentuje się poziom jego umiejętności na tle umiejętności innych dzieci. Zajęcia stwarzają możliwość obserwowania postępów własnego dziecka w zakresie osiągania określonych umiejętności i wiadomości z zakresu rozwijania mowy i myślenia, edukacji matematycznej, muzycznej, ruchowej, plastycznej oraz predyspozycji, zainteresowań i ewentualnych trudności dziecka. Ponadto zajęcia takie umożliwiają zapoznanie się ze sposobem pracy nauczyciela danej grupy.

W naszym przedszkolu zajęcia otwarte odbywały się na przełomie ostatnich trzech miesięcy.Zarówno dla dzieci, jak i rodziców była to doskonała zabawa, a rezultaty wspólnej pracy wyeksponowane zostały na przedszkolnej gazetce. Wychowankowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w zajęcia. Takie spotkania pozwalają na bliższy udział rodziców w edukacji ich dzieci, sprzyjają wzmacnianiu więzi emocjonalnych, a więc zawsze warto w nich uczestniczyć!!!

Wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie dziękujemy za obecność i mile spędzony czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Obejrzyj galerię zdjęć: MOTYLKI, SKRZATY, PSZCZÓŁKI, DOMISIE, ŻABKI, SÓWKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt