„OD MORZA AŻ DO TATR,TO POLSKA,TO MÓJ ŚWIAT…”.19.11.2019 20:01

.

.

8 listopada w naszym przedszkolu  obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia dzieci z wszystkich grup z dumą trzymały w dłoniach biało – czerwone flagi oraz prezentowały przypięte kotyliony.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która zapoznała wszystkich zebranych z treścią listu, który otrzymaliśmy od  Prezydenta Polski,  Andrzeja Dudy. Była to forma podziękowania za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”.

Następnie przedszkolaki z grupy ŻABKI zaprezentowały zgromadzonym przedstawienie „Pisk Białego Orła”. Jego fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I Wojny Światowej przeżyła wymarsz ojca i jednego z synów na front.  Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność.

To wzruszające i uczące patriotyzmu widowisko zostało przyjęte entuzjastycznie przez wszystkich, którzy zasiedli na widowni. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt