WYCIECZKI DO PIJALNI CZEKOLADY16.06.2019 22:53

W pierwszym tygodniu czerwca dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w wycieczce do Pijalni Czekolady  – M.Pelczar  Chocolatier  w Korczynie, której głównym organizatorem i sponsorem była  Rada Rodziców. Słodką niespodzianką dla dzieci była degustacja czekolad rozpoczynająca naszą „podróż” po fabryce. Przedszkolaki mogły odgadywać różne nutki smakowe występujące w czekoladzie.

W trakcie wycieczki dzieci zapoznały się z historią powstawania czekolady, poznały maszyny i urządzenia służące do produkcji czekolady. Podczas seansu filmowego w  „małym kinie” zgłębiły tajniki wiedzy odnośnie historii pochodzenia kakao i czekolady. Ponadto mogły podziwiać piękny okaz –  drzewo kakaowca oraz jego owoce a także płynącą ogromną czekoladową fontannę. Niebywałą atrakcją dla wszystkich była produkcja czekolady na żywo oraz własnoręczne zdobienie lizaków i tabliczek czekoladowych, które później dzieci smakowały z apetytem. W wolnym czasie przedszkolaki bawiły się na placu zabaw oraz korzystały z  interaktywnej podłogi.

Wycieczki były bardzo udane, pełne pozytywnych emocji, które na długo zapadną w pamięci przedszkolaków.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt