Z KICIĄ KOCIĄ W SKLEPIE4.04.2019 22:47

W środę, 3 kwietnia, przedszkolaki z grupy ŻABKI uczestniczyły w kolejnym spotkaniu zorganizowanym w ramach programu własnego „Z Kicią Kocią odkrywamy świat”. Po wysłuchaniu kolejnej z przygód kotki, która podczas wspólnych zakupów z mamą nudzi się, jest nieposłuszna i gubi się w sklepowych alejkach, postanowiliśmy zabrać ją na wycieczkę do pobliskiego sklepu samoobsługowego „Zielony Koszyk”, by pokazać jej, jak należy zachować się w tym miejscu. Celem wycieczki było także zapoznanie z zawodem ekspedientki  oraz kształtowanie szacunku do pracy ludzi.

Na miejscu zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią kierownik, która oprowadziła nas po sklepie i pozwoliła zajrzeć nawet na magazyn. W trakcie wizyty dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami sprzedawanych tam artykułów, miały też okazję do zadawania pytań i obserwowania pracy ekspedientek. Dzięki temu takie pojęcia jak: klient, ekspedientka, kasa, waga, czytnik nie są już obce naszym ŻABKOM.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do naszej lokalnej kwiaciarni  „Duże wiejskie Love”, gdzie mieliśmy okazję podziwiać przepiękne upominki,  dekoracje i  wiązanki. Po przekroczeniu progu sklepu dzieci z zachwytem i w skupieniu oglądały „nowe” otoczenie, zarazem kolorowe jak i pachnące. Pani Wiola, właścicielka, chętnie opowiedziała nam o swojej pracy i odpowiadała na pytania ciekawskich przedszkolaków. Na koniec obdarowała wszystkich pięknymi czerwonymi różami.

Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas. Obiecujemy, że na pewno jeszcze Was odwiedzimy!

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt