MUZYKUJEMY Z KICIĄ KOCIĄ9.02.2019 19:07

W czwartkowy poranek, 7 lutego  przedszkolaki z grup ŻABKI i MISIE uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z Kicią Kocią pod hasłem „Muzykujemy z Kicią Kocią”. Punktem wyjścia do realizacji działań była jedna z pozycji  książkowych autorstwa Anity Głowińskiej – „Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny”. Atrakcyjność zajęć niewątpliwie podniosła wizyta gości: absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie – Norberta oraz dobrze nam znanego,  naszego przedszkolnego muzyka  pana Grzesia, którzy zagrali dla nas utwory na saksofonie altowym i akordeonie. Nasi goście ciekawie opowiedzieli przedszkolakom o rodzajach instrumentów, ich budowie i  sposobie wybrzmiewania dźwięków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także prawdziwa gitara, na której każdy przedszkolak koniecznie chciał „zagrać”. Założyliśmy również „misiowo – żabkowy” zespół muzyczny, który jak na pierwszy wspólny występ zagrał wspaniale 🙂

Spotkanie odbyło się w ramach kontynuacji realizowanego w naszym przedszkolu programu własnego „Z Kicią Kocią odkrywamy świat” autorstwa K.Sokołowskiej i E.Szczypty.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt