Z KICIĄ KOCIĄ POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKA4.06.2018 05:46

21 maja przedszkolaki z grup Sówki i Misie po raz kolejny wyruszyły odkrywać świat razem z miłą przewodniczką jaką jest Kicia Kocia – bohaterka serii bajek A. Głowińskiej. Zainspirowani książką pt. „Kicia Kocia poznaje strażaka” wyruszyliśmy na spotkanie ze strażakami nam najbliższymi – czyli przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku.

Większość dzieci po raz pierwszy miała okazję zobaczyć remizę „od środka”. A było co oglądać – dwa zupełnie różne samochody, pełne strażackie umundurowanie, krótkofalówki zapewniające łączność między strażakami, system alarmowania… Wszystko to zaciekawiło dzieci już od pierwszych minut spotkania. Nie mogło zabraknąć „zwiedzania” strażackiego wozu, zapoznania się z jego wyposażeniem czy też założenia strażackiego hełmu, który okazał się całkiem ciężki. W trakcie spotkania dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat pracy strażaka, poznały charakterystyczne dla niego elementy garderoby i sprzęty. Zrozumiały również, jak ważna, a zarazem niebezpieczna jest praca strażaka, który w różnych sytuacjach pomaga ludziom.
Panom Strażakom serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam odbycia wizyty oraz za przemiłe – pełne nowej wiedzy spotkanie. Jednocześnie życzymy samych udanych akcji i bezpiecznych powrotów!


Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt