ŚWIĘTO ZIEMI8.05.2018 13:06

„Bo Ziemia to wyspa zielona
Wśród innych dalekich planet.
To dom jest dla ludzi i zwierząt,
Więc musi być bardzo zadbany.”


W dniach 18 – 23 kwietnia w naszej placówce został zrealizowany projekt edukacyjny: pt. „Kolorowy tydzień ekologiczny ”. Koordynatorkami projektu były panie z grupy Promyczki i Słoneczka włączając w jego realizację całą społeczność przedszkolną. Realizując ten tydzień kierowaliśmy się potrzebą włączenia wychowanków do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do zdobywania wiedzy na temat problemów ekologicznych. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W zależności od dnia, jaki obchodziliśmy, wychowankowie i nauczyciele ubierali się w określone barwy. Każdego dnia dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat ekologii, poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona, jak należy segregować odpady oraz co to są odnawialne źródła energii i dlaczego warto z nich korzystać. Dodatkowo tydzień ten był wzbogacony o inne interesujące przedsięwzięcia. Dzieci wykonywały zwierzaki z odpadów ekologicznych, plakaty o tematyce ekologicznej, pielęgnowały rośliny w kąciku przyrody, układały kodeks małego ekologa, rozmawiały o zdrowym odżywianiu, przygotowały II śniadanie. Udały się także na nasz frysztacki bazar, by zakupić drzewka, które posadziły w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć bajki o tematyce proekologicznej, które utrwaliły zasady jakimi powinni kierować się ludzie w trosce o środowisko naturalne.

W tym tygodniu odbyły się w grupie Słoneczka zajęcia otwarte z edukacji przyrodniczo – ekologicznej i muzycznej pt. „Dbamy o las”.

Wśród społeczności przedszkolnej zorganizowany został mini konkurs zbiórki zużytych baterii. W tak  krótkim czasie przedszkolaki zebrały ok. 80 kg baterii. Najwięcej udało się zebrać grupie Misie. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom! Dziękujemy za zaangażowanie!

Kolorowy Tydzień Ekologiczny zakończył się przemarszem wszystkich przedszkolaków ulicami Frysztaka,  który był apelem najmłodszych o dbanie o naszą planetę – ZIEMIĘ.

W ramach tygodnia ekologicznego odbył się również konkurs plastyczny pt. „ZIEMIA MÓJ DOM” dla wychowanków naszego przedszkola, którego celem było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

O wyłonieniu zwycięzców konkursu zadecydowała powołana w tym celu Komisja Konkursowa w składzie:
p. D. Wojtanowska, p. P. Armata, p. A. Godek.

Wystawa pokonkursowa odbywa się na górnym  korytarzu przedszkola.

Z wielką radością przyznajemy, iż dzieci zaskoczyły nas swoją wiedzą, wrażliwością i dojrzałością ekologiczną. Jesteśmy dumni, że do naszego przedszkola uczęszczają dzieci, które mają tak duże poczucie odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

Obejrzyj galerię zdjęć Tydzień ekologiczny

Obejrzyj galerię zdjęć Zajęcia otwarte w grupie Słoneczka

Obejrzyj galerię zdjęć Międzynarodowy Dzień Ziemi

Obejrzyj galerię zdjęć Konkurs plastyczny pt. „ZIEMIA MÓJ DOM”

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt