MAJSTERKUJEMY Z KICIĄ KOCIĄ25.04.2018 06:36

W piątek, 20 kwietnia przedszkolaki z grupy Sówki i Misie, jak co miesiąc, spotkały się z Kicią Kocią, aby wspólnie odkrywać świat. Tym razem temat przewodni brzmiał „Majsterkujemy z Kicią Kocią”. Dzieci po wysłuchaniu utworu A. Głowińskiej stanowiącego wprowadzenie do zajęć udały się do pracowni stolarskiej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku.

Dzięki uprzejmości Pana Jarosława Ziobrowskiego – nauczyciela zajęć praktycznych w zawodzie stolarz, dzieci miały okazję z bliska poznać znaczenie i specyfikę tego zawodu. Pan Jarek uświadomił dzieciom, jak wiele przedmiotów z ich otoczenia przeszło przez ręce stolarza oraz opowiedział i zaprezentował wykorzystywane w pracy przyrządy – obrabiarki stolarskie,  elektronarzędzia oraz narzędzia do obróbki ręcznej – niektóre z nich znane już dzieciom. Dzieci miały okazję poznać wytwory pracy stolarza oraz podziwiać niektóre z nich. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkę z wizyty – wycięte z drewna serduszka przygotowane przez Pana Jarka i jego uczniów.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za otwartość i możliwość wizyty w pracowni oraz Panu Jarosławowi Ziobrowskiemu za ciekawe spotkanie.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt