„UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”8.03.2018 21:08

27972558_421813184906131_6419109258053862287_n

Od lutego grupy Sówki i Promyczki biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Uczymy dzieci programować”, w którym uczą się podstaw programowania bez użycia sprzętu komputerowego. Podstawowe zagadnienia programistyczne wdrażane są poprzez doświadczenie i zabawę podczas ćwiczeń bazujących na aktywności dzieci, jednocześnie łącząc je z zajęciami z różnych edukacji.

Dzieci „kodują” na różnorakie sposoby: na dywanie, specjalnej macie, kratownicy, kubeczkami, kartonikami, kredkami… rozwijając tym samym kreatywność, uniwersalne kompetencje i kształtując umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej, szukania kompromisów. Systematycznie pojawiające się w projekcie zadania realizowane są przez nasze przedszkolaki na miarę ich możliwości. Te innowacyjne zajęcia wzbudzają ciekawość i zainteresowanie dzieci, jednocześnie dając im wiele radości i satysfakcji z rozwiązywanych zadań oraz ich efektów.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt