MUZYCZNY TYDZIEŃ W GRUPIE MISIÓW22.02.2018 20:41

Miniony tydzień upłynął w grupie Misiów pod hasłem „Muzyka jest wszędzie”. W ostatnich dniach dzieci między innymi rozpoznawały dźwięki, słuchały muzyki wykonywanej dawniej i dziś, śpiewały ulubione piosenki, tańczyły, wystukiwały rytmy, bawiły się w dyrygentów, a nawet malowały muzykę.

Na wtorkowych zajęciach umuzykalniających mogły bawić się w rytm muzyki akompaniowanej przez pana Grzesia na prawdziwym pianinie.

Największym wydarzeniem w tym temacie okazała się niewątpliwie wizyta siódmoklasisty Norberta Marka – absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie, który zagrał dla przedszkolaków kilka utworów muzycznych na saksofonie altowym. Norbert ciekawie opowiedział m.in. o rodzajach saksofonów, ich budowie, sposobie wybrzmiewania dźwięku, a nawet sposobie czyszczenia tego instrumentu. Dzieci słuchały starszego kolegi z dużym zainteresowaniem, a w podziękowaniu za wspaniałą „lekcję” zaśpiewały piosenkę „Ja jestem muzykantem”.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt