Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy7.03.2017 21:41

2 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla przedszkolaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w ramach projektu „Edukacja pierwszej pomocy dla rodzin – od najmłodszych do najstarszych”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Gogołów bez granic”.

Warsztaty prowadzili ratownicy medyczni z Firmy Szkoleniowo Edukacyjnej PASSIO z Rzeszowa. Były to konkretne i praktyczne zajęcia, przeprowadzone w sposób niezwykle atrakcyjny i przystępny dla małego dziecka. Na uwagę zasługuje profesjonalizm, wiedza i ogromne zaangażowanie młodych ratowników w prowadzenie zajęć. W warsztatach wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci były zachwycone i zainteresowane od początku do końca, pomimo iż zajęcia trwały 1,5 godziny. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się ogromne pluszowe misie i króliczek, którzy pomagali dzieciom zgłębiać tajniki udzielania pierwszej pomocy.

Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest bardzo ważne, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy potrzebującym.

Kolejne zajęcia dla dzieci odbędą się w poniedziałek 13 marca.

Grupy młodsze Obejrzyj galerię zdjęć

Grupy starsze   Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt