NIEBIESKI DZIEŃ u maluszków20.05.2016 23:17

20 maja w grupach najmłodszych odbył się niebieski dzień, który przebiegał pod hasłem „Dzień Niezapominajki”, bowiem 15 maja przypada święto tego drobnego niebieskiego kwiatuszka. Dzień ten stanowił świetną okazję do przypomnienia dzieciom o konieczności ochrony środowiska i dbałości o przyrodę. Niezapominajka ponadto jest symbolem pamięci i miłości mówiąc skromnie „… nie zapomnij o mnie”. W toku zajęć przedszkolaki dowiedziały się, skąd wzięła się nazwa „niezapominajki”, opisywały jej wygląd, poznały zapach oraz warunki, jakie są potrzebne do jej rozwoju. Nie obyło się również bez zabaw ruchowych i dydaktycznych z niezapominajką w roli głównej. Powstała także piękna „łąka niezapominajek” pokolorowanych na niebiesko przez dzieci. Każdy chętny przedszkolak miał okazję zaprezentować swój niebieski strój podczas „niezapominajkowej rewii mody”, a na koniec wszyscy zatańczyliśmy na balu Niezapominajek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za ubranie dzieci „na niebiesko”.

W czerwcu kolorowym dniem będzie „dzień pomarańczowy” 🙂

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt