ZIELONY DZIEŃ u maluszków27.04.2016 21:54

„Zielona trawa, zielony mech, zielona żaba, rech rechu rech …” – tak śpiewały maluszki podczas Zielonego Dnia, który zorganizowaliśmy 25 kwietnia. Rozpoczęliśmy ten dzień „zieloną rytmiką”, na której śpiewaliśmy wiosenne piosenki i tańczyliśmy taniec żabek. W zielonych strojach „graliśmy w zielone”. Wielu emocji dostarczyła zgaduj-zgadula „Co kryje zielona kula?”, w której dzieci wykazały się dużą odwagą przebijając balony z ukrytymi zagadkami o warzywach. Rozpoznawały też zielone warzywa na ilustracjach i tańczyły przy piosence „Ogórek wąsaty”. Krasnoludek Ekoludek zaprosił dzieci do wysłuchania bajki ekologicznej pt. „W Krasnolandii – zielonej krainie”, a później do narysowania świata w kolorze zielonym.

Celem tych niecodziennych zajęć było kształtowanie u dzieci gotowości do działania na rzecz ochrony środowiska, przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia poprzez zachęcanie do spożywania warzyw i owoców oraz integrowanie się we wspólnym przeżywaniu i zabawie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za ubranie dzieci „na zielono”.

W maju kolorowym dniem u maluszków będzie „dzień niebieski” 🙂

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt