DZIEŃ ŻÓŁTY w grupach najmłodszych22.03.2016 18:21

Dzień Żółty postanowiliśmy zorganizować w Dniu Słońca, który obchodzony jest na całym świecie 18 marca. Ubraliśmy się na żółto, a na głowy założyliśmy promieniste słoneczka. Było ciepło i radośnie :) Dzień wyjątkowy, ponieważ obie grupy swoje nazwy zawdzięczają Słońcu: grupa pierwsza to „Promyczki”, a grupa druga to „Słoneczka”. Zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji grupowych- słonecznych piosenek.

Przy segregowaniu naszych skarbów – klocków przypomnieliśmy sobie poprzednie kolorowe dni, a z żółtych klocków dzieci budowały jak najwyższe wieże. Nie sięgały one jednak nieba, bo chcieliśmy jak najszybciej wyłowić zwycięzcę. Nie zabrakło również żółtych zabaw ruchowych, wspólnie naśladowaliśmy kaczuszki i tańczyliśmy w rytm muzyki.  Bujając w obłokach dzieci integrowały się przy tańcu „Słońca z Chmurką”. I oczywiście nie zabrakło zdrowych żółtych witamin, które dzieci poznawały po smaku. Największą popularnością cieszyła się kwaśna cytryna :)  Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną- Słoneczka z ogromna ilością wiosennych promyków.

Dziękujemy rodzicom za ubranie dzieci w żółte stroje. Kolejnym kolorowym dniem u maluszków będzie dzień zielony.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt