“O KRASNOLUDKACH I SIEROTCE MARYSI”12.03.2015 16:59

10 marca po raz kolejny gościliśmy aktorów Teatru BAZYL z Rzeszowa, którzy  przedstawili nam sztukę inspirowaną baśnią “O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W teatralnej adaptacji tekstu Marii Konopnickiej dzieci poznały perypetie mądrego króla Krasnoludków – Błystka, zadziornego Podziomka i wielce uczonego Koszałka – Opałka. Doświadczyły też spotkania z wyniosłą i dumną królową Tatrą, która nie była aż tak straszna, jakby mogło się wydawać. Przede wszystkim jednak publiczność angażowała się w trudny los tytułowej sierotki Marysi. Baśń pokazała najmłodszym, że nie można być obojętnym na los innych, że należy czerpać radość z bezinteresownej pomocy potrzebującym. Jasno określiła także wartości takie jak szacunek do pracy czy umiłowanie do piękna, dzięki którym stajemy się lepszymi ludźmi.

Wplecione w treść sztuki akcenty patriotyczne dotyczące przeszłości państwa polskiego, mowa gwarą przez sierotkę Marysię, a także wspaniała oprawa muzyczna wzbogaciły przedstawienie o dodatkowe walory edukacyjne i estetyczne.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt