Spotkanie z policjantem8.10.2013 20:23

8 października gościliśmy panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Spotkanie było podsumowaniem omawianej we wrześniu tematyki BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, zebraliśmy się na placu zabaw, gdzie wspólnie z zaproszonym gościem utrwaliliśmy i wzbogaciliśmy wiedzę na temat elementarnych zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pani policjantka przypomniała dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i prawidłowo przechodzić na przejściu dla pieszych oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest przewożenie dzieci w fotelikach oraz noszenie elementów odblaskowych. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochód policyjny i jego wyposażenie, a także usiąść za kierownicą i poczuć się przez moment jak prawdziwy policjant. Nie brakowało także chętnych do przymierzenia policyjnej czapki i pomachania „lizakiem”. Dużo emocji wzbudziło, jak co roku, włączenie sygnału w radiowozie :). Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Serdecznie dziękujemy pani policjantce, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Obejrzyj galerię zdjęć

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt