CO SŁYCHAĆ W PRZEDSZKOLU PO DWÓCH TYGODNIACH WSPÓLNEJ PRZYGODY14.09.2013 19:10

„PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY”

2 września od samego rana panował w przedszkolu gwar. „Doświadczone” przedszkolaki z radością wróciły do swoich kolegów i koleżanek po wakacyjnej przerwie. Dla naszych nowych podopiecznych, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni. Szczególnie dla maluszków był to ogromny krok milowy. Chociaż rozstanie było dla wielu przedszkolaków i ich rodziców trudne, to jednak wszyscy dzielnie się spisali i przetrwali ten pierwszy dzień w przedszkolu 🙂

Kolejne dni  upływały pod hasłem zabaw integracyjnych, poznawania przedszkola, pań i siebie nawzajem. Dzieci dzieliły się wspomnieniami z wakacji, uczyły się nowych piosenek i wierszy, spacerowały, bawiły się z rówieśnikami ulubionymi zabawkami…  Na wystawie w szatni widnieją już ich pierwsze prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że wir wspólnej przygody pochłonie nas wszystkich, a każdy dzień dostarczy nam nowych przyjaźni, odkryć i wzruszeń.

ORGANIZACJA ŻYCIA PRZEDSZKOLNEGO

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 16.00.

W bieżącym roku szkolnym do przedszkola uczęszcza 145 dzieci.

Funkcjonuje 6 oddziałów: maluszki, 2 grupy średniaków oraz 3 grupy starszaków.

Grupę najmłodszych przedszkolaków prowadzą w tym roku panie: Katarzyna Stadnicka, Beata Woźniak i Katarzyna Chmura – Tęcza.

Ze średniakami pracują panie: Edyta Szczypta i Paulina Sokołowska.

Z dziećmi najstarszymi, 5-6-latkami, pracują panie: Jolanta Machowska, Małgorzata Dykas, Marzena Winiarska, Beata Woźniak, Katarzyna Chmura-Tęcza, Marta Jamrogowicz oraz pani dyrektor Małgorzata Sokołowska.

Skład personelu pomocniczego uległ niewielkim zmianom. Pożegnaliśmy p. Annę Kaletę, a dołączyły do nas p. Lidia  Kuligowska i p. Renata Zamorska.

Budynek przedszkolny powoli zmienia swój wygląd, bowiem trwa jego remont.

Powstaje również nowy plac zabaw dla dzieci.

W tym roku zmieniły się zasady odpłatności za przedszkole.

Zmianie uległy także zajęcia dodatkowe.

Prosimy rodziców o dokonywanie wpłaty w wysokości 35 zł związanej z ubezpieczeniem dziecka – do końca września. Wpłaty przyjmuje pani intendentka.


Więcej informacji udzieli pani dyrektor na zebraniu rodziców.

O terminie zebrania poinformujemy wkrótce.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt