Pan Andrzej Grabowski, autor utworów dla dzieci, gościł w naszym przedszkolu31.05.2012 21:18

Dzieci codziennie poznają nowy bajkowy świat – zarówno w  przedszkolu jak i w domu. Spotykają ciekawych bohaterów, przeżywają wraz z nimi niezwykłe przygody, a przy tym uczą się i wychowują. Tym razem jednak przedszkolaki miały okazję poznać bajkowy świat od tej drugiej strony – strony autora.

29 maja, w ramach trwającego właśnie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w murach przedszkola odbyło się spotkanie z autorem wielu bajek dla dzieci – Andrzejem Grabowskim. Spotkanie niezwykłe, gdyż pełne ciepła, humoru, dobrego żartu, ciekawych opowiastek i uśmiechu. „Powiedz mi co przeczytałeś w dzieciństwie, a powiem ci kim jesteś” –  tymi słowami autor rozpoczął wyprawę w świat pisanych przez niego utworów. Nasz gość w interesujący sposób opowiedział o swojej artystycznej drodze, zamiłowaniu do książek, które pielęgnował od najmłodszych lat oraz o tym jak „zrodził się” Wiercipiętek  – bohater jednej ze znanych nam bajek. Nie zabrakło też wspomnień ciekawych zdarzeń z życia autora, opowieści o tym, jak został odznaczony Orderem Uśmiechu, a także prezentacji fragmentów swych utworów zapisanych w języku japońskim! Zadając pytania, mieliśmy okazję lepiej poznać naszego niecodziennego gościa. A pytania były przeróżne i nie zawsze dotyczyły pisania książek. Pan Andrzej Grabowski był także pod niezwykłym wrażeniem talentów zaprezentowanych przez przedszkolaków – Kubuś wyrecytował samodzielnie napisany wiersz, który wywołał u naszego gościa ogromny uśmiech i zaskoczenie pomysłowością chłopca. Autor zalecił pielęgnowanie odkrytego talentu chłopca, gdyż wróży mu sukcesy na tym polu 🙂 Duży zachwyt wywołały także przepiękne prace wykonane przez naszych przedszkolaków, ilustrujące utwór „Przygody Skrzata Wiercipiętka” autorstwa naszego gościa. Niektóre z prac wywarły na autorze tak duże wrażenie, że w dalszą drogę „powędrowały” razem z nim! Kto wie, może jeszcze o nich usłyszymy…?

Serdecznie dziękujemy pani Jolancie Zarszyńskiej za zorganizowanie spotkania z tak ciekawym pisarzem i człowiekiem.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt