Nasi dzielni strażacy – spotkanie ze strażakami z OSP Frysztak29.05.2012 09:12

Czerwony samochód strażacki wzbudził ogromne zainteresowanie
wśród dzieci. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, zaprezentowali zestaw
ratownictwa medycznego, strój strażacki używany podczas pożaru, motopompę,
gaśnicę, pilarkę, przecinarkę, topory, węże strażackie. Dzieci po obejrzeniu
sprzętu mogły wsiąść do strażackiego wozu, przymierzyć strażacki hełm, ale
największą radość sprawił
pokaz działania węża
strażackiego. Kiedy
zaczęła lać się woda,
dzieci wybuchły gromkim
„Każdy chłopiec, nawet mały,
gdy jest zręczny, dzielny, śmiały
i jest dobrym przedszkolakiem,
może kiedyś być strażakiem!”

Każde małe dziecko, na pytanie, co robi strażak, odpowie bez namysłu – gasi pożar! Ale przedszkolak wiedzieć też powinien, że strażacy jeżdżą nie tylko do pożaru, a w wielkim wozie strażackim mają mnóstwo różnych narzędzi. O swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy opowiadali przedszkolakom strażacy z OSP we Frysztaku, którzy 22 maja o godz. 10 wielkim samochodem zajechali na boisko obok SOSW. Tam czekały już na nich zniecierpliwione przedszkolaki.
Czerwony samochód strażacki jadący na sygnale wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, zaprezentowali zestaw ratownictwa medycznego, strój strażacki używany podczas pożaru, motopompę, gaśnicę, pilarkę, przecinarkę, topory, węże strażackie… i wiele innych narzędzi. Dzieci, po obejrzeniu sprzętu, mogły wsiąść do strażackiego wozu, przymierzyć strażacki hełm, ale największą radość sprawił im pokaz działania węża strażackiego. Kiedy zaczęła lać się woda, słychać było radosne dziecięce okrzyki, a po zakończeniu strażacy otrzymali gromkie oklaski. Dzieci miały mnóstwo pytań do panów strażaków, którzy dzielnie sprostali zadaniu i poradzili sobie z odpowiedzią na trudne i czasem zaskakujące pytania 🙂 Spotkanie to z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych wychowanków.
Serdecznie dziękujemy  Strażakom z OSP Frysztak za czas poświęcony  przedszkolakom.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt