„Witajcie w naszej bajce” – przedszkolny konkurs plastyczny29.04.2012 19:06

25 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”, zorganizowany przez panie Marzenę Winiarską i Beatę Woźniak dla chętnych dzieci z naszego przedszkola. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej związanej z literaturą dziecięcą, odkrycie przez uczestniczące dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych.

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem – wzięło w nim udział 38 wychowanków z wszystkich grup.  Wykonane prace były kolorowe, ciekawe, a różnorodność pomysłów i zmysł artystyczny niejednokrotnie zaskakujący. Dowiodło to, jak bardzo bogata jest wyobraźnia dziecięca i przysporzyło jurorom (paniom wychowawczyniom) wielu problemów z wytypowaniem zwycięzców. Najważniejsze kryteria oceny prac to samodzielność wykonania, oryginalność, walory artystyczne oraz zgodność z tematem.

Jury, po zapoznaniu się z regulaminem konkursu, przyznało 6 nagród oraz 7 wyróżnień.

Kategoria 3-4 – latki

I miejsce – Filip Arciszewski – gr. I – Krasnoludki

II miejsce – Zosia Steczkowska – gr. I – Krasnoludki

III miejsce – Kacper Husar – gr. II – Żabki

Wyróżnienie – Mieszko Wojciechowski – Krasnoludki

Kategoria 5-6 – latki

I miejsce – Weronika Ciołkosz – gr. III – Wiewióreczki

II miejsce – Karolina Winiarska – gr. IV – Smerfy

III miejsce – Julia Kowalska – gr. V – Misie

Wyróżnienia:

1. Kamila Błoniarz – Smerfy

2. Patrycja Obara – Smerfy

3. Patrycja Kolanko – Smerfy

4. Sara Matyasz – Misie

5. Madzia Farej – Misie

6. Hania Szczęch – Żabki

GRATULUJEMY!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe. Oczywiście nie mogło się obejść bez słodkiego „co nieco”, jak powiada przyjaciel wszystkich dzieci – miś „o bardzo małym rozumku” – Kubuś Puchatek.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród dla dzieci.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 27 kwietnia. Zorganizowana została również wystawa prac konkursowych na górnym korytarzu przedszkola.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt