Tajemnicza wyprawa w głąb oceanu – wyjazd przedszkolaków do Krosna28.04.2012 09:11

24 kwietnia dzieci z czterech starszych oddziałów wraz z opiekunami, wyjechały do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie celem obejrzenia spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Już sam tytuł sztuki wprowadzał nutkę tajemniczości i zaciekawienia – „Aquarius- tajemnicza wyprawa w głąb oceanu”. Później, z każdą minutą, napięcie i zainteresowanie tylko rosło. W niezwykle barwny sposób przedstawiona została opowieść o  walorach edukacyjnych i proekologicznych, uzmysławiająca małym odbiorcom jak duży wpływ na naszą planetę ma działanie człowieka. Dzieci wspólnie z aktorami przeniosły się w głąb oceanu – świata odległego, tajemniczego, ale jakże niesamowitego. Na członka załogi kandydował nawet jeden z naszych przedszkolaków! Szymon, bo o nim tu mowa, musiał wykazać się nie lada umiejętnościami – wstrzymywanie oddechu, umiejętność pływania „na sucho”, a nawet śpiewania bosmańskiej piosenki. Ostatecznie jednak znaleźli się lepsi kandydaci 😉 i Szymek podziwiał podróż razem z nami w bezpiecznym fotelu pod sceną. Załoga batyskafu „Aquarius” wyruszyła na podwodną wyprawę celem dokonania obserwacji w wodnym świecie. Nie spodziewali się jednak takiej dawki emocji – kolorowe rafy koralowe, liczne ławice ryb, a nawet atak rekina! A to tylko niektóre z przygód, jakie udało im się przeżyć. Niewątpliwą atrakcją i urozmaiceniem gry aktorskiej były liczne projekcje, efekty scenograficzne oraz tajemnicza muzyka. Dzięki temu, a także dzięki wspaniałej grze aktorów spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt