Niepowtarzalna lekcja dobroci i gościnności29.02.2012 15:21

„Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole

i każdy może z niego ukroić tyle, ile potrzebuje… „

W środę 29 lutego gościliśmy aktorów Teatru Lalek „Bajka” ze Starego Sącza z przedstawieniem kukiełkowym pt. „Wyjątkowy Gość”. Bajka oparta na wartościach chrześcijańskich, opracowana na podstawie opowiadania Zofii Kossak, zawierała aktualną tematykę, poruszającą ważne problemy podane w sposób prosty i czytelny dla małego widza. Była to niepowtarzalna lekcja dobroci i gościnności, a potępiająca egoizm i zazdrość. Dobrzy i gościnni okazali się szewc i jego żona, którzy nakarmili biednego wędrowca, nie wiedząc, że to sam Jezus ich odwiedził. Natomiast zazdrosny i chciwy młynarz i jego żona przegonili z domu wędrowca, sierotę i sprzedawcę guzików nie dzieląc się z nimi swoim bogactwem. Od tego czasu zamieszkała z nimi Bieda Piszcząca. Przeprowadzona po spektaklu pogadanka pozwoliła na wyciągnięcie morału płynącego z przedstawienia i zachęcenie dzieci do czynienia dobra.

Ręcznie malowane dekoracje, duże oryginalne kukiełki, fascynujące swoim wyglądem i wielkością, profesjonalna oprawa muzyczna oraz bogate treści dydaktyczno-wychowawcze to atuty oglądanej bajki.

Mamy nadzieję, że spektakl ten głęboko utkwił w sercach naszych wychowanków.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt