„Mój świat bez papierosa”26.02.2012 18:25

W obecnym roku szkolnym nasze przedszkole kontynuuje realizację programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”, którym objęte są dzieci 5-6-letnie. Program ma charakter profilaktyczny i jego celem jest:

– wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi;

– wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W ramach realizacji tego programu nasi wychowankowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Mój świat bez papierosa” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Strzyżowie. Celem konkursu było:

– zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń;

– utrwalenie wiedzy nabytej w czasie realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 31 stycznia 2012 r. Wśród laureatów etapu powiatowego są też nasze przedszkolaki, które pracowały pod opieką p. Joli Machowskiej. Grzegorz Banek zajął czwarte miejsce, a Julia Kowalska piąte. W środę 22 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego ze Strzyżowa, którzy specjalnie w tym celu pojawili się w naszym przedszkolu. Nagrodzone dzieci otrzymały wspaniałe nagrody: plecaki, parasolki i koszulki. Pamiątkowy upominek za udział w konkursie dostał również Szymon Czech. Gratulujemy! 🙂

Wszystkie konkursowe prace zostały wyeksponowane na wystawie plastycznej w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt