Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu27.01.2012 22:41

„Każda babcia była małą dziewczynką,

Każdy dziadek biegał kiedyś za piłką…

Wychowali swoje dzieci…

A czas leci, leci, leci…

Dzisiaj na pociechę mają

Wnuki, które ich kochają”.

Mimo, że styczeń jest chłodnym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Każda babcia i dziadek na pewno powiedzą, że nic tak nie ucieszy ich serc, jak z radością i uczuciem powiedziany wierszyk czy zaśpiewana piosenka, a także samodzielnie wykonany prezent.

Przedszkolaki z najstarszych grup przyjmowały dostojnych gości w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku (24 i 25 stycznia), zaś młodsze dzieci w swoich salach przedszkolnych (26 i 27 stycznia).
Występy odbywały się przy kawie, herbacie i słodkościach przygotowanych przez rodziców. Wszystkim rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu uroczystości serdecznie dziękujemy!
Dzieci recytowały i śpiewały piosenki o babci i dziadku, czym przywołały u gości wspomnienia z dzieciństwa. Oprócz tradycyjnych wierszy, każda grupa zaprezentowała „coś innego”. Starszaki pod kierunkiem pań: Joli, Marzenki i Beatki przygotowały przedstawienie o bałwanku. Ich koledzy i koleżanki z grupy pań Małgoś przedstawiły inscenizację pt. „Dwie Dorotki”. Średniaki z grupy pani Kasi „opowiedziały” zimową historię o bałwanku, natomiast najmłodsze przedszkolaki pod opieką pań: Kasi i Marty zaprezentowały piosenki i zabawy taneczne na ludowo-góralską nutę. Wszystkie dzieci, pod kierunkiem pani Agatki, w karnawałowym stylu wytańczyły swoim babciom i dziadkom poleczkę, walca, rock and rolla i taniec bałwanków. Potem nadszedł czas na „Sto lat” oraz wręczenie własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków czy laurek.
Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku, gdy słuchali życzeń składanych w tej dziecięcej formie. Wielu dziadków przebyło sporo kilometrów, aby uczestniczyć w tej uroczystości. Tym bardziej cieszy nas, że pomimo dalekiej drogi, wieku i ograniczeń zdrowotnych przybyli do naszej placówki i potrafili się bawić razem z nami i cieszyć się jak dzieci. GORĄCO DZIĘKUJEMY!
Uroczystości tego typu dostarczają wszystkim uczestnikom wielu radosnych wzruszeń, łączą pokolenia i uczą dzieci wyrażania szacunku i miłości dla najbliższych.

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt