Czas na przygodę!24.05.2024 10:13

22 maja grupa MYSZKI MIKI wybrała się na niezwykłą wycieczkę w samo serce „Tajemniczej Soliny”. Zwarci i gotowi wyruszyliśmy z przedszkola, aby przeżyć niezapomniane chwile wśród niezwykłych krajobrazów Bieszczad. Wycieczkę rozpoczęliśmy od dolnej stacji Plasza, w której dowiedzieliśmy się więcej na temat technologii, topografii terenu oraz bieszczadzkiej przyrody. Główną atrakcją wycieczki był 1,5 km przejazd kolejką gondolową, który dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dzieci po raz pierwszy mogły podziwiać piękno Jeziora Solińskiego, monumentalną zaporę z lotu ptaka oraz krajobraz Bieszczad. Następnie podziwialiśmy widok z otwartego tarasu na wieży widokowej Góry Jawor, który zapierał dech w piersiach. Widzieliśmy z niej panoramę Bieszczad, Jezioro Solińskie, zaporę, ale także Zalew Myczkowiecki.

Aby stać się odkrywcą „Tajemniczej Soliny” wkroczyliśmy do parku rozrywki, w którym zamieszkiwały tajemnicze istoty – radosne Czady, złowrogie Biesy, roztańczone rusałki czy rosłe olbrzymy. Poznaliśmy skrywane od lat historie i legendy Bieszczad na ponad 4,6 ha baśniowej powierzchni. Pani Animator starała się, aby edukacja przeplata się z zabawą, w sposób interesujący angażując dzieci do podejmowania nowych wyzwań, zdobywania nowej wiedzy z pogranicza wielu dziedzin nauki, a także pozwalała na empiryczne poznawanie praw natury, połączone z emocjonującymi aktywnościami zręcznościowymi, edukacyjnymi oraz sensorycznymi.

Po wyjściu z zagrody, mogliśmy się posilić przygotowanym już dla nas obiadem w „Karczmie Jawor”, a następnie zjechać gondolą na dolną stację, aby móc pospacerować po największej tamie wodnej w Europie. Nie mogło zabraknąć zakupu pamiątek z tego regionu oraz upominków na przydrożnych kramach. Ten dzień był niezwykle piękny i wartościowy dla dzieci, które wykazały się super organizacją i odwagą podczas wycieczki. Natomiast przeżyte chwile utwierdziły w przekonaniu, że są takie atrakcje, które koniecznie trzeba zwiedzić i miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Takie bieszczadzkie cudo!

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt