Zakładamy zielone kąciki2.04.2024 20:36

„Na parapecie skrzynek bez liku, trochę nasionek, trochę słoików. Każdy przedszkolak sadzi i sieje i co dzień patrzy, co tam się dzieje…” – te słowa doskonale odzwierciedlają działania jakie podejmowały nasze przedszkolaki witając długo wyczekiwaną porę roku – wiosnę. Bo to właśnie wiosną przyroda budzi się do życia, rośliny wzrastają, zieleni się świat. Nie mogło  być inaczej i w naszym przedszkolu, gdzie z niezwykłym zapałem mali ogrodnicy przystąpili do zakładania „ogródków na parapecie”.

Przed przystąpieniem do zadaniowej części zajęć nie mogło zabraknąć odświeżenia sobie wiedzy o potrzebnych przyborach oraz warunkach niezbędnych do właściwego wzrostu roślin. Dzieci z chęcią oglądały i porównywały różne nasiona oraz rozpoznawały warzywa, a następnie wysiewały je lub wsadzały do ziemi. Przy okazji wzbogacania przyrodniczej wiedzy doskonaliły precyzję ruchów, dokładność, a także… cierpliwość, wypatrując codziennie efektów swojej pracy. Ogromną radość przynosiły prowadzone obserwacje, zwłaszcza, gdy spod ziemi zaczęły nieśmiało kiełkować pierwsze rośliny. Była to doskonała okazja do dyskusji, porównywania, wysnuwania wniosków… A porannych (i nie tylko!) rozmów „przy parapecie” było naprawdę dużo!

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂   SMERFIKI   PSZCZÓŁKI   TYGRYSKI   MYSZKI MIKI   ŻABKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt