Dzień Dziecka4.06.2023 13:25

Są w kalendarzu takie dni, które w sposób szczególny wtapiają się w przedszkolne kalendarium. Niewątpliwie na pierwszym w nim miejscu znajduje się dzień, który świętuje cała społeczność naszej placówki – Dzień Dziecka. Dzień, który może przy niewielkiej pomocy dorosłych, powinien stać się barwny, wyjątkowy, nietypowy, ale i pełen radości i szczerego dziecięcego uśmiechu. Tego dnia wszystko się może zdarzyć, a w naszym przedszkolu wydarzyła się rzecz nietypowa… Na scenie – przed wyjątkową publicznością, czyli dziećmi z całej placówki, stanęliśmy my – pracownicy przedszkola, aby tego szczególnego dnia przedstawić im naszą interpretację wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”.

Przy narracji p. Dyrektor pracownicy przedszkola ruchem, gestem, mimiką, a także barwnymi kostiumami, starali się odzwierciedlić treść wiersza, ale przede wszystkim charakter wybranych postaci. Przy specjalnie dobranej do każdej z nich muzyce bawili się dobrze nie tylko aktorzy, ale przede wszystkim dzieci – które bardzo entuzjastycznie podchodziły do rozpoznawania w poszczególnych postaciach swoich pań. Przygotowana inscenizacja spotkała się z niezwykle miłym odbiorem naszych przedszkolaków, które brawami i spontanicznymi okrzykami wyrażały swój entuzjazm.

Dodatkową, ale jakże lubianą przez dzieci atrakcją przygotowaną na ten dzień były smaczne lody, których przedszkolaki mogły skosztować po zakończeniu przedstawienia. Mamy nadzieję, że tego dnia na twarzy każdego dziecka pojawił się uśmiech, a przygotowane niespodzianki wywołały radość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu, które znajdują się w naszej galerii

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt