Dzień Dinozaura13.03.2023 17:45

Obchodzony w kalendarzu dni nietypowych 26 lutego Dzień Dinozaura, to okazja do szczególnego przybliżenia dzieciom tematu, który niezmiennie interesuje i fascynuje wielu przedszkolaków. Za sprawą dekoracji, rekwizytów oraz przygotowanych tematycznych zabaw dzieci z grup Tygryski, Motylki i Jeżyki choć na chwilę mogły przenieść się do prehistorycznego świata, w którym odkrywały i poznawały ciekawostki z życia dinozaurów. Każda grupa ten dzień obchodziła inaczej, jednak wszystkim przyświecał ten sam cel – wspólna wesoła zabawa i nauka w świecie (i o świecie) dinozaurów.

W żadnej z grup nie mogło zabraknąć poznania ciekawostek z życia dinozaurów, wybranych gatunków oraz przypuszczalnych teorii odnośnie ich wyginięcia. Wykorzystano do tego książki, tematyczne albumy, ale także zgromadzone figurki. Dzieci mogły na chwilę wcielić się w rolę przedszkolnych paleontologów i odkrywać szkielety dinozaurów ukryte w piasku oraz pod sensorycznymi woreczkami. Odkrywały także dinozaury ukryte w lodzie czy ryżu. W toku zabaw ruchowych przedszkolaki naśladowały sposób poruszania się wybranych dinozaurów, a także poruszały się ich śladami, które odkryły na dywanie. Doskonaliły także celność podrzucając dinozaurowi do gniazda zagubione jaja oraz zwinność i szybkość karmiąc dinozaury liśćmi. Nie mogło zabraknąć też matematycznych zabaw – klasyfikowania, liczenia czy kodowania. W toku zabaw powstały też wyjątkowe szkielety dinozaurów – z kawałków tektury czy patyczków kosmetycznych. Niezwykle emocjonującym przeżyciem była dla dzieci obserwacja „wybuchającego” wulkanu, o czym świadczy fakt, iż eksperyment był wielokrotnie powtarzany, za każdym razem wyzwalając to co najważniejsze – dziecięcą radość.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt