Mała fabryka eksperymentów w TYGRYSKACH i ŻABKACH22.06.2022 22:15

 

Wychodząc naprzeciw naturalnej ciekawości, dociekliwości oraz potrzeby odkrywania otaczającego świata, w mijającym właśnie roku dzieci z grup Tygryski i Żabki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mała Fabryka eksperymentów”. W terminie od września do końca maja przedszkolaki realizowały minimum dwa eksperymenty miesięcznie – nawiązujące do aktualnej pory roku, przypadających w kalendarzu nietypowych świąt, realizowanej tematyki, bądź stanowiących propozycję organizatorów projektu. Prowadzone w ramach realizacji projektu zajęcia i zabawy badawcze dostarczały dzieciom nowych wrażeń, rozwijały kreatywne myślenie i wyobraźnię, pozwalały na odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk, a także prowadzenie obserwacji i pierwsze próby wyciągania z nich wniosków. Ponadto dostarczały dzieciom wiele radości, niejednokrotnie ocierając się o nutkę magii i zaskoczenia z osiągniętych efektów. Pomimo, iż niektóre eksperymenty mogły wydawać się trudne, gdyż związane z takimi dziedzinami jak fizyka czy chemia, to wierzymy, iż zasiane we wczesnym dzieciństwie ziarenko zainteresowania czy fascynacji stanie się inspiracją do poszukiwania i zgłębiania tajników wiedzy na dalszych etapach edukacji.

 

Tygryski przeprowadziły następujące eksperymenty:

-”Balonowa rakieta”

-”Burza śnieżna w słoiku”

-”Czy woda potrafi chodzić?”

-”Czego potrzebują rośliny by żyć?”

-”Deszcz w słoiku”

-”Dyniowy wulkan”

-”Fontanna”

-”Grające kieliszki”

-”Hodowla kryształów”

-”Magiczny woreczek”

-”Malowanie na mleku”

-”Puchnące farby”

-”O tym, jak woda pozwala rosnąć żelkom”

-”Tańczące rodzynki”

-”Tańczące kulki – energia”

-”Tęcza na talerzu”

-”Uciekający pieprz”

-”Wędrujące kolory”

-”Wulkan w słoiku”

-”Kolorowe gąsienice”

 

Natomiast Żabki przeprowadziły takie eksperymenty jak:

-„Jak powstaje kolor pomarańczowy”

-„Jesienne drzewo”

-„Magiczny woreczek”

-„Dwukolorowa herbata”

-Eksperymenty z balonami: np. „Magiczny balon”, „Dlaczego balon nie pęka?”, „Balonowy szaszłyk”

-„Eksperyment z szyszkami”

-„O tym, jak woda pozwala rosnąć żelkom”

-„Kolorowy deszcz”

-„Deszczowa chmura”

-„Czy woda potrafi chodzić?”

-„Kwiaty chcą pić”

-„Hodowla kryształów”

-„Tańcząca kukurydza”

-„Tęcza na talerzu”

-„Jajko w occie”

-„Rozkwitające kwiaty”

-„Puchnące farby”

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂    TYGRYSKI     ŻABKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt