Projekt edukacyjny „Kreatywne prace plastyczne”23.05.2022 20:35

W tym roku szkolnym dzieci z grup TYGRYSKI i ŻABKI wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Kreatywne prace plastyczne”. Celem głównym projektu było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne. W obydwu grupach od września do maja prowadzono twórcze działania plastyczne wspierające rozwój dziecka, zaspokajano naturalną potrzebę tworzenia i aktywności plastycznej oraz stwarzano warunki do eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi. Dzięki uczestnictwie w projekcie dzieci poznały ciekawe techniki plastyczne m.in. stemplowanie papierem, malowanie linijką, drukowanie pianą, malowanie na kaszy, stemplowanie foremką, malowanie nitką , malowanie plamą, malowanie pod folią czy malowanie grawitacyjne.

Przedszkolaki uczestnicząc w zajęciach rozwijały swoją wyobraźnię i kreatywność a także uczyły się samodzielności oraz wiary we własne możliwości.  A to wszystko w atmosferze wspaniałej zabawy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiającej naszych małych artystów podczas pracy 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt