Dzień Książki w grupach ŻABKI i TYGRYSKI6.05.2022 19:31

Książka to wyjątkowe narzędzie w ręku każdego człowieka – rozwija wyobraźnię, przenosi czytelnika do innego świata, pomaga w dostrzeganiu prawdziwych wartości. W przedszkolu w sposób szczególny dbamy o ukształtowanie w dzieciach nawyku sięgania po książki oraz prowadzimy działania rozwijające zainteresowanie czytelnictwem. Jednym z nich stał się zorganizowany w grupach Tygryski i Żabki „Dzień Książki” w ramach przypadającego 23 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który stał się doskonałą okazją do tego, by w toku zabaw zachęcać najmłodszych do czytania książek. Tego dnia przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki, które już od rana stały się inspiracją do rozmów i towarzyszyły w zabawie. Dzieci wysłuchały czytanej bajki pt. „Najwyższa na świecie wieża z książek”, która w przystępny dla dzieci sposób ukazuje jak czytanie wpływa na rozwój wyobraźni. Wysłuchany utwór stał się inspiracją do zbudowania grupowych wieżyczek i porównywania ich wysokości. Dzieci dowiedziały się także jak należy postępować z książkami, a czego robić nie wolno, po czym samodzielnie skonstruowały kodeks dobrego czytelnika. Natomiast dzięki projekcji filmu „Jak powstaje książka” będącej efektem pracy uczestników warsztatów animacji poklatkowej w Księgarni Dwie Siostry, dowiedziały się jakie osoby i w jakich miejscach współtworzą książkę. Zwieńczeniem zajęć stało się samodzielne ozdobienie zakładki do książki.

Zorganizowane zajęcia były jednym z działań zaplanowanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt