Przedszkolna Akademia Kici Koci20.12.2021 20:35

 

Postać sympatycznej Kici Koci jest naszym przedszkolakom doskonale znana i niezmiennie przez nich lubiana. Dlatego dzieci z najmłodszych grup „Tygryski” i „Żabki” z przyjemnością dołączyły do programu „Akademia Kici Koci”. Dzięki uczestnictwu w Akademii dzieci mogły utrwalać oraz zdobywać nową wiedzę, poznawać otaczający je świat, rozmawiać o ważnych kwestiach, a co najważniejsze – bawić się i śmiać – a to wszystko w towarzystwie znanej i lubianej bohaterki literatury dziecięcej. Bo o ile łatwiej poruszać ważne kwestie, kiedy obok jest ktoś dziecku znany, bliski i lubiany. Realizacja programu polegała na wyborze pięciu z dziesięciu proponowanych przez autorów wyzwań – każda grupa wybierała i realizowała zadania osobno:
-”Pocztówka do Kici Koci” – Tygryski i Żabki – dzieci poznały drogę listu od nadawcy do odbiorcy, oglądały pocztówki i znaczki, bawiły się w listonoszy utrwalając liczby i kształty, a przede wszystkim – wykonały pocztówki z pozdrowieniami do Kici Koci, które podczas wycieczki na pocztę przesłali do ulubionej bohaterki

-”Kicia Kocia i muzyka” – Tygryski i Żabki – dzieci poznały przeróżne instrumenty oraz sposoby gry na nich, tworzyły z ich wykorzystaniem akompaniament do utworów, a także wykonały własne instrumenty z wykorzystaniem różnych materiałów

-”Kicia Kocia i emocje” – Tygryski i Żabki – przedszkolaki rozmawiały o emocjach i uczuciach, dzieliły je na przyjemne i nieprzyjemne, poznawały sposoby radzenia sobie z nimi, a także próbowały odczytywać emocje innych osób utrwalone na zdjęciach. Tygryski wyrażały przyjemne i nieprzyjemne emocje za pomocą odpowiedniego doboru kolorów, a Żabki dodatkowo rysowały emocje Kici Koci

-”Kicia Kocia i przyjaźń” – Tygryski  rozmawiały o tym, czym jest przyjaźń, jak ją pielęgnować i jak zachowywać się w stosunku do przyjaciela, na bazie czego wykonały Dekalog Przyjaźni wykorzystując scenki z książek o Kici Koci

-”Kicia Kocia i śnieg” – Tygryski rozmawiały o zabawach na śniegu, poznały jego właściwości, a także eksperymentowały wykorzystując przepis Kici Koci i stworzyły sztuczny śnieg, który wykorzystały później do zabawy

-”Kicia Kocia segreguje śmieci” – Żabki rozmawiały o tym, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna oraz poznały jej zasady wykorzystując do tego naturalne materiały

-”Kicia Kocia i święta” – Żabki w toku przygotowań do świąt wspólnie z Kicią Kocią ozdobiły pierniczki utrwalając przy tym zasady zachowania w kuchni oraz nazwy niezbędnych produktów.

Galeria zdjęć   TYGRYSKI    ŻABKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt