PRZEDSZKOLAKI OBCHODZĄ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI12.11.2021 15:20

„Co to jest niepodległość
teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła
to polski dom, polska szkoła.”

 

11 listopada to dzień ważny dla każdego Polaka niezależnie od wieku – czy to małego czy dorosłego. Dbając o pielęgnowanie tradycji oraz troszcząc się o kształtowanie patriotycznej postawy już od najmłodszych lat, przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w wyjątkowej lekcji patriotyzmu. Uroczystość ta przebiegła co prawda w innej jak w poprzednich latach formie, ale z nie mniejszym przesłaniem i znaczeniem.

Odświętnie ubrane przedszkolaki w swoich grupach wzięły udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach, których celem było kształtowanie przywiązania i miłości do swojej ojczyzny oraz jej kultury i tradycji. Dzieci wysłuchały patriotycznych wierszy i pieśni oraz utrwaliły znajomość symboli narodowych. Na pamiątkę tego dnia wszystkie grupy wykonały piękne prace plastyczne w biało – czerwonych barwach, które ozdobiły dolny korytarz przedszkola. Zwieńczeniem dnia był przemarsz z flagami wszystkich grup przedszkolnych na Plac Świętego Floriana oraz uroczyste odśpiewanie hymnu.

Obejrzyj galerię zdjęć 

 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt