„DZIEŃ KUNDELKA” W GRUPIE MOTYLKI I TYGRYSKI2.11.2021 15:17

Przedszkolaki z grup MOTYLKI i TYGRYSKI obchodziły Dzień Kundelka czyli święto wszystkich psów wielorasowych, przypadające 25 października w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt. MOTYLKI świętowały 27 października, a TYGRYSKI 2 listopada. Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią – nieważne, każdy z nich obchodził w tym dniu swoje święto. Z tej okazji dzieci z grupy MOTYLKI zgłębiły wiadomości na temat wyglądu, pielęgnacji, żywienia oraz roli psa dla człowieka. Miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu im pomocy.

Był to dzień pełen zabaw i ćwiczeń ruchowych, podczas których dzieci, wcielając się w rolę pieska, pokonywały tor przeszkód, wyprowadzały pieska na spacer, bawiły się z nim, „warowały”, itp. Dzieci ćwiczyły też umiejętności matematyczne licząc kości, wytężały słuch w zabawie „Kto cię woła” oraz sprawdzały swój zmysł węchu rozpoznając różne zapachy. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie prac plastycznych oraz zdjęć w psiej fotobudce. Dziękujemy rodzicom za zaopatrzenie swoich pociech w opaski z pieskiem lub z uszami oraz za ubiór z motywem zwierzątka.

Natomiast TYGRYSKIT przy melodiach wesołych „pieskowych” piosenek brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, wcielały się w rolę piesków, wychodziły na spacer oraz szukały swoich psich braci – bliźniaków. Ponadto – żeby nakarmić głodnego pieska pokonywały tor przeszkód, a także celowały „jedzeniem” do jego budy. Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie „jak zbudowany jest pies” jednocześnie układając sylwetę pieska z części. Nie mogło zabraknąć również „pieskowych” puzzli, utrwalania kolorów w toku zabaw, a także ćwiczeń małej motoryki podczas karmienia psa. Zwieńczeniem zajęć stało się pamiątkowe zdjęcie w psiej fotobudce.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂    MOTYLKI     TYGRYSKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt