„DZIEŃ BEZ SKARPETEK” W GRUPIE PSZCZÓŁKI28.10.2021 21:25

28 października dzieci z grupy PSZCZÓŁKI obchodziły nietypowe święto – „DZIEŃ BEZ SKARPETEK”. Wszystkie przedszkolaki wraz z panią celebrowały ten dzień „na boso”. Zabawa rozpoczęła się od zdjęcia skarpetek i próbie powieszenia ich na sznurku do bielizny, co okazało się nie lada wyzwaniem. Następnie Pszczółki mierzyły się z różnymi zadaniami: podnoszenie woreczka palcami stóp; wrzucanie woreczka do obręczy, wkładanie kubeczka w kubeczek. Bawiły się również z gazetami. Tańczyły na gazecie do ulubionych melodii, tworzyły „stópkowy” akompaniament do znanych piosenek oraz próbowały zgnieść gazetę w kulkę – bez pomocy rąk. Wiele radości sprawił dzieciom tor przeszkód wykonany ze śladów dłoni i stóp. Największą atrakcją tego dnia okazała się jednak „jesienna ścieżka sensoryczna” złożona z kasztanów, orzechów, liści, gałązek, szyszek oraz patyków. Zwieńczeniem zajęć było pomalowanie stopy chętnym dzieciom i odbicie jej na kartce papieru, z czego powstały piękne pszczółki. Podczas zabaw dzieci rozwijały zmysł równowagi, sprawność motoryczną i zmysł dotyku. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek, który losował oczywiście… ze skarpetki. W ramach relaksu przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Skarpetkowe opowieści”. Dzieci miały okazję przekonać się że za pomocą naszych zmysłów możemy poznawać otaczający świat. Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim mnóstwo frajdy i zabawy.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt