SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ25.10.2021 20:41

„Pan Policjant mundur nosi
i porządku wciąż pilnuje.
Rano, w nocy, po południu,
wszystko zawsze kontroluje.”

 

13 października gościliśmy panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Zaproszony gość przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dowiedziały się, jak ważne jest przewożenie ich w fotelikach. Ponadto Pani Policjantka zademonstrowała dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Przedszkolaki utrwaliły również ważny numer alarmowy –  112 . W trakcie spotkania dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Każdy przedszkolak praktycznie z użyciem  niecodziennych rekwizytów (pojazdy uprzywilejowane, samochody, przejście dla pieszych, sygnalizacja świetlna, znaki drogowe) ćwiczył zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Największe zainteresowanie wzbudził jak zawsze policyjny radiowóz. Wszystkie przedszkolaki mogły wejść do środka i zobaczyć, jak wygląda jego wnętrze oraz samodzielnie włączyć różne sygnały dźwiękowe i świetlne. Po spotkaniu dzieci wyszły bogatsze o nowe doświadczenia i z kolejną dawką wiedzy.

Serdecznie dziękujemy Przedstawicielce Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie za przyjęcie zaproszenia oraz przeprowadzenie ciekawej lekcji bezpieczeństwa.

Obejrzyj galerię zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt