PIŻAMOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MOTYLKI2.10.2021 16:43

Choć Międzynarodowy Dzień Piżamy przypada 3 lipca, przedszkolaki z grupy MOTYLKI postanowiły świętować we wrześniu, przynosząc w tym szczególnym dniu do oddziału piżamkę oraz ulubioną poduszkę. Po rozgrzewających poduszkowych zabawach i ćwiczeniach porannych, dzieci zaprezentowały swój strój na piżamowym pokazie mody, przełamując tym samym nieśmiałość wobec wystąpienia na forum. Następnie odbyły się „konkurencje nocnych marków”, które dostarczyły dzieciom dużo śmiechu i radości oraz wesoła „piżamowa dyskoteka” przy dźwiękach skocznej muzyki. Po relaksujących kołysankach, w trakcie których dzieci odpoczywały i usypiały piłeczki oraz po wysłuchaniu czytanej „bajeczki do poduszki”, przyszedł czas na pyszną „kolację” przy świecach. Druga część piżamowego dnia odbyła się w wielkim namiocie stojącym w rogu sali. Były to zabawy światłem i cieniem w ciemności lub półmroku. Dzieci zaopatrzone w małe latareczki świetnie się bawiły w: Dzień i Noc, Zabawę w ganianego światłem, Śmieszne minki, Zagadkowe cienie czy Detektywa. Zwieńczeniem piżamowego dnia była oczywiście „bitwa” na poduszki. Ponieważ dzień ten zorganizowany został z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, dlatego każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. To był ciekawy dzień, inny niż wszystkie do tej pory, a cel, jakim było wywołanie uśmiechów i dostarczenie powodów do radości z pewnością został osiągnięty. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów i poduszek dla dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt