WIZYTA STRAŻAKÓW Z OSP FRYSZTAK21.09.2021 21:39

 

W czwartkowe przedpołudnie (16 września) nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz sprzęty jakimi posługują w swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Wielką radość sprawiło dzieciom obejrzenie z bliska wozów strażackich oraz zapoznanie się z ich wyposażeniem. Ponadto każdy przedszkolak miał możliwość wsiąść do wozu strażackiego i przymierzyć strażacki hełm. Punktem kulminacyjnym spotkania był oczywiście pokaz działania węża strażackiego.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna, odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

Serdecznie dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Obejrzyj galerię zdjęć

 

 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt