MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI21.09.2021 21:31

 

W zeszłym tygodniu przedszkolaki z grup: TYGRYSKI i ŻABKI wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności i pomysłowości. Tego dnia dzieci poznały historię o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Opowieść ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy zatem naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

Kropka towarzyszyła naszym wychowankom w toku różnych aktywności w ciągu dnia: dzieci segregowały je ze względu na dostrzeżone różnice, układały z nich obrazki, a także bawiły się z nimi podczas zabaw muzyczno – ruchowych oraz przy wykorzystaniu chusty animacyjnej. Kropek nie mogło zabraknąć także przy zabawach plastycznych – maluszki przy pomocy balonika maczanego w farbach stworzyły z nich gąsienicę, natomiast średniaki zaprojektowały własną kropkę poprzez odbijanie folii bąbelkowej pomalowanej wcześniej farbą. Dużo radości przyniosła dzieciom zabawa z aplikacją Quiver, łączącą technologię z tradycyjnymi kolorowankami, za pomocą której „ożywialiśmy” i nadaliśmy trójwymiarowy kształt pokolorowanym kropkom. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były pamiątkowe zdjęcia wykonane w„kropkowych” foto – budkach.

Obejrzyj galerię zdjęć:    ŻABKI    TYGRYSKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt