DZIEŃ MOTYLA W GRUPIE MOTYLKI20.06.2021 22:12

18 czerwca w grupie MOTYLKI świętowaliśmy DZIEŃ MOTYLA. Zaczęliśmy ten dzień od wspólnych tańców w sali. Dzieci zamienione w kolorowe motyle śpiewały i „fruwały” w rytm wesołej muzyki, poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie. Później na świeżym powietrzu uczestniczyły w wielu „motylkowych” zabawach ruchowych, a także poszukiwały motylków ukrytych w piasku i odgadywały, jaki motyl ukrył się w kokonie. Po powrocie do sali obejrzały filmy edukacyjne o motylkach i utrwaliły swoją wiedzę o owadach w zabawie dydaktycznej „Prawda czy fałsz”. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań dla dzieci, takich jak „Motyl – kodowanie na dywanie”, „Motyle na kwiatek – ćwiczenia oddechowe”, układanie motylka z guzików czy malowanie motyla farbami. Było kolorowo, wesoło i słonecznie 🙂

Dziękujemy rodzicom za przebranie dzieci w „motylkowe stroje”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt