DZIEŃ MATEMATYKI13.03.2021 21:41

W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkolaki świętowały Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Celem zajęć było stymulowanie rozwoju aktywności dzieci poprzez stosowanie różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabycia umiejętności matematycznych oraz wyzwalanie pozytywnych emocji na rozwinięcie zainteresowania światem matematyki.

W tym dniu dzieci przeliczały obiekty, doskonaliły orientację przestrzenną, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich różne obrazy. Wesoło bawiły się podczas zabaw muzyczno – ruchowych oraz matematycznych rymowanek: „Magiczna liczba 7”, „Ćwiczymy, ile wyliczymy”, „Umiem liczyć do 10”, „Jajko niespodzianka”, „Jeden, dwa, trzy”. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach matematycznych z wykorzystaniem kolorowych kubków, patyczków, fasolek, klocków, figur geometrycznych – „Ułóż to , co słyszysz”, „Cyfry z kółek”, „Zbuduj wieżę”, „Kolorowe ludziki”. Poznały chińską układankę – tangram. Doskonaliły pamięć oraz zdolność logicznego myślenia podczas „Figurowego sudoku”. Rozwijały sprawność fizyczną pokonując „matematyczny tor przeszkód”. Nie zabrakło także zabaw z symetrią. Ponadto „mali matematycy” próbowali swoich umiejętności matematycznych na portalu edukacyjnym dla przedszkolaków – Balon Blum.

Dzieci doskonale radziły sobie z różnorodnymi zadaniami, co pokazało, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Obejrzyj galerię zdjęć:  PSZCZÓŁKI    MYSZKI MIKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt