DZIEŃ DINOZAURA1.03.2021 22:22

 

Dzień Dinozaura to jedno z nietypowych świąt,  które obchodzimy 26 lutego.  Choć dinozaury dawno wyginęły, to nadal nie przestają fascynować zarówno tych dużych, jak i małych…  Święto tych prehistorycznych stworzeń odbyło się również w naszym przedszkolu w ramach Światowego Dnia Dinozaura. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania, bajki, opowieści ruchowe oraz filmy edukacyjne. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te znane prehistoryczne zwierzęta. Poznały dziwne nazwy tych stworów i próbowały je powtórzyć – co wcale nie było łatwe. Dzieci pełne wrażeń kroczyły „śladami prehistorycznych gadów” uczestnicząc w zabawach ruchowych – tor przeszkód. Świetnie bawiły się podczas przeliczania dinozaurów oraz karmienia ich zdrowymi potrawami. Poznały pracę paleontologa, uczestniczyły w zabawach badawczych, zręcznościowych. Ogromną radość sprawiało im układanie szkieletu dinozaura z rolek po papierze toaletowym, patyczków, klocków a także możliwość oglądania żywych  dinozaurów w 3D – dzięki „magicznym okularom”.  Przedszkolaki bawiły się  również wspólnie z dinozaurami na macie do kodowania. Niezwykłą atrakcję stanowiła dla dzieci „pinata ze słodkościami od dinozaura”. Zwieńczeniem zajęć były piękne prace plastyczne oraz pamiątkowe zdjęcia.

Ogromna radość i zadowolenie towarzyszyły przedszkolakom podczas zabaw, a Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy dla wszystkich świat.

Obejrzyj galerię zdjęć: MOTYLKI    PSZCZÓŁKI    SKRZATY    MYSZKI MIKI    SÓWKI   ŻABKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt