DZIEŃ KOTA24.02.2021 18:52

 

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy przypadający 17 lutego Światowy  Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki zostały zaproszone przez swoje Panie do wspólnych „kocich” zabaw. Dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, słuchały utworów literackich o kotkach, układały puzzle, tańczyły przy muzyce, oglądały, przeliczały i klasyfikowały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, tworzyły sylwety kotów z figur geometrycznych oraz  dowiedziały się wiele ciekawych informacji na ich temat.

Była również kocia gimnastyka oraz konkurs „Kocie polowanie”. Wiele radości sprawiły najmłodszym także zabawy z „kłębuszkiem”, który po rozwinięciu stanowił doskonały tor przeszkód dla naszych „kotków”. Do zajęć wplecione zostały także elementy technologii informacyjnej: z pomocą  aplikacji „Quiver” przedszkolaki „ożywiły” kolorowane obrazki tygrysków, słuchały wydawanych przez nie dźwięków i obserwowały ich ruchy w telefonie. Dzieci obejrzały również bajkę „Przygody Kota Filemona”. Na koniec przedszkolaki wykonały również „kocie” prace plastyczno – techniczne. Było wiele radości, śmiechu i zabawy, co utwierdza nas w przekonaniu, że to święto wpisze się na dłużej do kalendarza naszego przedszkola.

Obejrzyj galerię zdjęć:  ŻABKI    PSZCZÓŁKI   MYSZKI MIKI   SKRZATY   SÓWKI

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt