PIERWSZY DZIEŃ JESIENI U MALUSZKÓW24.09.2020 16:28

 

W środę,  23 września, najmłodsze dzieci z naszego przedszkola powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia na naszych ubraniach królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza „Idzie lasem pani Jesień”, podczas którego niespodziewanie Pani Jesień zapukała do drzwi naszej sali. Cały dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej. Maluszki wykonały spontaniczny taniec z listkami do utworu Vivaldiego „Jesień” oraz klasyfikowały listki ze względu na kolor . Z dużym zaciekawieniem oglądały jesienne dary, a na niektórych z nich – orzechach próbowaliśmy wystukać rytm jesiennej piosenki . Wspólnie wyczarowaliśmy także pomarańczowy kolor, zabarwiając wodę najpierw żółtą, a potem czerwoną bibułą. Nie zabrakło również zabaw muzyczno – ruchowych z chustą animacyjną, przy których wszyscy świetnie się bawiliśmy. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie zbiorowej pracy plastycznej – „Jesienne drzewo”, na której każdy z naszych dzielnych maluszków odbił odcisk swojej dłoni imitujący jesienny listek.

Ponadto, tego dnia świętowaliśmy trzecie urodziny Bartusia i Kacperka. Jak na urodziny przystało, był kolorowy tort ze świeczką, tradycyjne sto lat, upominki dla naszych solenizantów, a  także troszkę „słodkości” dla pozostałych dzieci.

To był dzień pełen wrażeń 🙂

Obejrzyj galerię zdjęć

 

Strona główna O nas Grupy Galeria Kącik dla rodziców Kontakt